Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Aydıncık Esnaf Odası’nda “Akıncı” dönemi

Aydıncık Esnaf Odası’nda “Akıncı” dönemi

Aydıncık Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın mevcut başkan Fikri Uzun’un aday olmadığı genel kurul toplantısında Mithat Akıncı ve ekibi işbaşına getirildi.

Aydıncık Aytur Düğün salonunda yapılan genel kurul toplantısına Aydıncık Kaymakamı Erhan Türker, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Aydıncık Belediye Başkanı Ferhat Aktan, 1. Bölge EKK Bölge Birliği Başkanı Muhammet Yalçın,Birlik Yönetim Kurulu üyeleri İsmet Erdoğan, Uçal Mavili, Birlik Denetim Kurulu üyeleri Yılmaz Kaya, Ahmet Çetin, Birlik Disiplin kurulu üyesi Zeynel Nar, Tarsus İnşaat Malzemesi Satıcıları Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, Gülnar EKK Başkanı Ramazan Çetin, Tarsus 1 Nolu EKK Başkanı Mahmut Şahin, Mut EKK Başkanı Hasan Manav, 1. Bölge EKK Yönetim kurulu üyesi Tahir Alpaslan ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan kuruluna ise Uçal Mavili, İsmet Erdoğan, Ahmet Çetin ve Zeynel Nar’ın getirildiği genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından okunan gündem maddelerinin oy birliğiyle kabul edildiği genel kurul, odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporu ile tahmini bütçesi okunması ile devam etti. Okunan raporlar yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte oy birliğiyle kabul edildi.

Raporların okunması sonrası gündem dışı konuşan Divan ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, EKK’ler kanalıyla esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredilerin faizsiz olması yönünde hükümet nezdinde yaptıkları görüşmelerin sonuca bağlanmak üzere olduğunu söyledi. Dinçer, “Geçmiş dönemde KOSGEB tarafından bu faizsiz kredinin ilk çalışması yapıldı. Esnafa kullandırılan krediler EKK kanalıyla kullandırıldığı için devletin bunda hiçbir zararı yok. Ödeme günü geldiğinde devlet alacağını EKK’lerden aynı gün tahsil ediyor. Bu bağlamda yola çıkarak EKK’ler kanalıyla kullandırılan tüm kredilerin faizsiz olması yönündeki çalışmalarımız sürüyor” dedi. Yine basit usule tabi esnaf sanatkarların yıllık kazancı 9 bin liranın altında olanların vergi dışı bırakıldığını kaydeden Dinçer, burada da hedeflerinin basit usulu tamamen vergi dışı bırakmak olduğunun altını çizdi. Dinçer, esnaf ve sanatkarlara EKK’ler kanalıyla 500 bin lira limitli 10 yıl vadeli yüzde 5 faiz oranıyla “işyeri edinme kredilerinin” önünün açıldığını sözlerine ekledi.
Daha sonra seçimlere geçildi. Mevcut Başkan Fikri Uzun’un aday olmadığı genel kurulda Mithat Akıncı ve ekibinden oluşan tek liste halinde seçimlere gidildi. Üyelerinin güven oyu verdiği Mithat Akıncı Başkanlığındaki Aydıncık Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Kamil Göl, Zeki Yel, Yusuf Sarı, Ekrem Çırak, Rüstem Tıraş ve Kemal Uzun yönetim kurulu; Osman Pınar, Ünal Ünüvar ve Ali Albayrak denetim kurulu olarak görev aldı.

[Not a valid template]

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …