Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Aydıncık Şoförler Odası’nda nöbet değişimi

Aydıncık Şoförler Odası’nda nöbet değişimi

Aydıncık Şoförler ve Nakliyeciler Odası’nın iki adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulunda nöbet değişimi yaşandı. Mevcut başkan Hikmet Arı ile Ertuğrul Kocaoğlu’nun listelerinin yarıştığı genel kurulunda değişimde karar kılan üyeler Kocaoğlu ve ekibine vize verdi.

Aydıncık Öğretmenevi’nde yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik yönetim Kurulu üyeleri Uçal Mavili, İsmet Erdoğan, Birlik Denetim Kurulu üyeleri Ahmet Çetin, Yılmaz Kaya, Birlik Disiplin Kurulu üyesi Zeyner Nar, Gülnar Şoförler Odası Başkanı Ali Çalışkan, Gülnar Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ramazan Çetin ile oda üyeleri katılım gösterdi.

Oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan kuruluna ise İsmet Erdoğan, Uçal Mavili, Ahmet Çetin ve Zeynel Nar’ın getirildiği genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporu ile gelecek dönem tahmini bütçesi okundu. Okunan raporlar yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte kabul edildi.

Raporların müzakeresi sonrası gündem dışı konuşan Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, el emeği alın teri ile çalışan basit usule tabi esnaf sanatkarların yıllık kazancı 9 bin liranın altında olanların vergi dışı bırakıldığını belirterek, asıl hedeflerinin basit usulün tamamen vergi dışı bırakılmasını sağlamak olduğunu ve bu yöndeki çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Konuşmasında ticari araçlara ÖTV’siz mazot imkanı tanınması için hükümet nezdinde görüşmelerinin devam ettiği bilgisini veren Başkan Dinçer, “ Nakliyeci esnafımız için EKK’ler kanalıyla faturalarını ibra etme şartıyla yıllık yüzde 5 faiz oranıyla kredi veriliyor. Yine ticari araç alımında ÖTV’nin kaldırılması yönündeki çalışmalarımız sürüyor. Bunların yanı sıra esnaf sanatkarlarımızın kullandığı kredilerin faizsiz olması yönündeki çalışmalarım meyvesini vermek üzere. İnşallah kısa sürede bunun müjdesini vereceğiz” dedi.

Daha sonra ise seçimlere geçildi. Mevcut Başkan Hikmet Arı ile Ertuğrul Kocaoğlu’nun başkanlık için yarıştığı genel kurulda değişimde karar kılan delegeler, Kocaoğlu ve ekibine vize verdi. Toplam 75 oyun kullanıldığı genel kurulda Hikmet arı 25 oyda kalırken, 50 oyu hanesine yazdıran Kocaoğlu odanın yeni başkanı seçildi. Ertuğrul Kocaoğlu Başkanlığındaki Aydıncık Şoförler ve Nakliyeciler Odasında Mehmet Ali Kara, Rüstem Tıraş, Soner Başbağıt, Bülent Gülle, Ali Aktan ve Mustafa Kuş yönetim kurulu; Zeki Deveini, Ali Coş ve Mehmet Ali Ayaz Denetim kurulu olarak görev aldı.

[Not a valid template]

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …