Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer, Çamlıbel esnafıyla buluştu

Başkan Dinçer, Çamlıbel esnafıyla buluştu

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, kentin kalbi olarak isimlendirilen Çamlıbel semtinde Mersin Akdeniz Çamlıbel Derneği yöneticileri ve esnafla buluştu. Buluşmaya Mersin Akdeniz Çamlıbel Derneği Başkanı Hüseyin Karlıklı, Başkanvekili Hüseyin Musluoğlu, Mersin Perakendeci İşadamları Derneği Başkanı Özcan Demir, Mersin Giyim Eşyası Odası yönetim kurulu üyesi Hanife Körün katılım gösterdi.
 
Ziyarette, Çamlıbel’in Mersin’in kalbi olduğuna vurgu yapan Başkan Dinçer, Millet Bahçesi projesiyle kısmi hareketlilik yaşanan bölgenin eski cazibesini yeniden kazandırılması ve semtin ekonomik, kültür ve sanat alanlarında yeniden marka haline getirilmesi için, Balıkçı Barınağını da kapsayacak şekilde proje geliştirilmesinin elzem ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı. Dinçer, Birlik olarak bu bölgenin yeniden eski cazibesini kazandırılması tabir yerindeyse İstanbul’un Nişantaşı konuma getirilmesi adına Çamlıbel Derneği ve yerel idarelerce atılacak her adımda ortak çalışma içerisinde olacaklarını ifade etti.
 
Başkan Dinçer ayrıca ziyarette, e ticaretin artık hayatımızın bir parçası olduğunun altını çizerek kent esnafının e-ticarete atılması adına hayata geçirdikleri esnaf seninle mobil ve web yazılım projesi hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Benzer Haber

Mersin’de Ahilik Haftası kısıtlamalı olarak kutlandı

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince bu yıl 28. Gerçekleştirilen Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri, Covid …