Ana Sayfa / Haberler / Başkan Sarı’dan Ticaret İl Müdürü Sümer’e hayırlı olsun ziyareti

Başkan Sarı’dan Ticaret İl Müdürü Sümer’e hayırlı olsun ziyareti

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı, Mersin Ticaret İl Müdürlüğüne atanan Ferhat Sümer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, başarı dileklerini iletti.

Birlik Başkanvekili Nihat Dağdelen ile Birlik Genel Sekreteri Yasemin Durmuş’un eşlik ettiği Başkan Veysel Sarı, ziyarette teşkilatın yapılanması hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Bünyesinde kurulu 69 meslek odası ve 55 bin üyesi ile kentin en büyük ve güçlü meslek kuruluşu olarak aynı bakanlık uhdesinde hizmet verdiklerini ifade eden Başkan Veysel Sarı, “ Ticaret Bakanlığımız çatısı altında hizmet veren meslek kuruluşu olarak, ilimize yeni atanan Sayın İl Müdürümüzle birlik , beraberlik içerisinde omuz omuza çalışarak, esnafımız ve kentimiz adına güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Başkan Veysel Sarı, ziyarette Mersin kent merkezinde mahalle aralarında, apartman altlarında uygunsuz şartlar altında hizmet veren sanayi sektöründeki esnaf sanatkarların düzenli sanayi sitelerine taşınmasının elzem konu olduğuna vurgu yaparak, “ Kentimize yakışmayan bu görüntülerden kurtularak, modern sanayi sitelerine kavuşmamız lazım. Bunun içinde Ticaret Müdürlüğümüz ve yerel idarelerle iş birliği içerisinde bu konuyu biran önce çözüme kavuşturmalıyız” diye konuştu.

Mersin’e en az beş bin işyeri kapasiteli ihtisas sanayi sitelerine ihtiyaç bulunduğunun altını çizen Başkan Sarı, “ Kentimiz sanayi sitesi fakiri bir kent. Bizler bu makus kaderi değiştirme amacındayız. Yerel idarelerimizde 1/5 binlik planlar onaylandı. Bu bağlamda yerel idarelerimizden onaylanan bu alanların bazılarının sanayi sitesi olarak işaretlenmesi için görüşmelere geçeceğiz. Sanayi sitesini sorun olmaktan çıkartıp, ilimize modern ihtisas sanayi sitelerini kazandırmalıyız. Mersin hak ettiği sanayi sitelerine mutlak suretle kavuşturulmalı. Bizde bu anlamda Mersin Valiliğimizin öncülüğünde, Ticaret İl Müdürlüğümüz, Sanayi Müdürlüğümüz ve yerel idarelerimizle işbirliği içerisinde sanayi sitesini artık sorun olmaktan çıkartma amacındayız” şeklinde konuştu.

Ticaret İl Müdürü Ferhat Sümer’de Başkan Veysel Sarı ve beraberindeki heyete nazik ziyaretleri için teşekkür ederek, başarı dileklerini iletti ve kamu yararı gözeten her adımda işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

 

 

Benzer Haber

Ticaret İl Müdürü Sümer’den Başkan Sarı’ya ziyaret

Mersin Ticaret il Müdürü Ferhat Sümer Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı …