Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Çamlıyayla Esnaf Odası’nda Başkan Sakallı güven tazeledi

Çamlıyayla Esnaf Odası’nda Başkan Sakallı güven tazeledi

Çamlıyayla Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yapılan genel kurul toplantısında üyelerinin güven oyu verdiği Mehmet Emin Sakallı ve ekibi bir hizmet dönemi için daha iş başına getirildi.

Oda hizmet binasında yapılan genel kurul toplantısına Çamlıyayla Kaymakamı Uğur Ünsal, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı,Tarsus Belediye Başkan yardımcısı Rıdvan Aksoy, Birlik Yönetim kurulu üyeleri Alper Deniz, Ömer Şahbudak, Mehmet Torun, Birlik Denetim Kurulu Başkanı Erdoğan Yalçın, Disiplin Kurulu Başkanı Duran Şen, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Hüseyin özkır, Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Nurettin Taş, Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Kaplan Kiltaş, Briketçiler Odası Başkanı Erdal Turgut, İnşaat Malzemesi Satıcıları Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, Kahveciler Odası Başkanı Hali Şekerci, Lokantacılar Odası Başkanı Ali Tavman, Marangozlar Odası Başkanı Doğan Kocabaş, Tarsus 1 Nolu EKK Başkanı Mahmut Şahin, siyasi parti temsilcileri ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan heyetine ise Alper Deniz, Erdoğan Yalçın, Duran Şen ve Rıza Gür’ün oy birliğiyle getirildiği genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından Divan Başkanı tarafından okunan gündem maddeleri genel kurulca oy birliğiyle kabul gördü. Oda Başkanı Mehmet Emin Sakallı tarafından yapılan açılış konuşması sonrası okunan odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu ile gelecek dönem tahmini bütçesi, yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte kabul edildi. Raporların kabul edilmesi sonrası gündem dışı konuşan Divan ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, esnaf sanatkarları ilgilendiren gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Dinçer, hükümet nezdinde yaptıkları görüşmeler sonucu el emeği alın teri ile çalışan basit usule tabi esnaf ve sanatkarların 8 bin liranın altında yıllık geliri olanların vergi dışı bırakılmasını sağladıklarını belirtirken, hedeflerinin basit usulu tamamen vergi dışı bırakmak olduğunu söyledi. Dinçer, yine EKK’ler kanalıyla işyeri açmak isteyen esnaf ve sanatkarlara yönelik 500 bin lira limitli 10 yıl vadeli yüzde 5 faiz oranıyla iş yeri edinme kredilerinin esnafa verilmeye başlandığını vurgularken, hedeflerinin sıfır faizli krediyi hayata geçirmek olduğunu, bunun içinde hükümet nezdindeki görüşmelerinin devam ettiğini sözlerine ekledi. Daha sonra ise İlçe Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı ile İlçe Kaymamı Uğur Ünsal birer konuşma yaparak genel kurulun hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundular.
Konuşmalar sonrası plaket törenine geçildi. Esnaf ve sanatkarlara olan katkılarından dolayı İlçe Kaymakamı Uğur Ünsal, Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı ve odanın kurucu Başkanı Mustafa Kale’ye oda tarafından hazırlanan plaketleri Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer tarafından verildi. Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’ın plaketi ise Başkan Yardımcısı Rıdvan Aksoy’a verildi. Genel kurulda ayrıca Oda Başkanı Emin Sakallı tarafından il genelinde kurulu 70 meslek odası ve bunlara bağlı 60 bin esnafın sorunlarını kendi sorunu olarak gören ve çözümü konusunda gecesini gündüzüne katan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’e bu gayretlerinden dolayı plaket taktim edildi. 
Daha sonra ise seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde üyelerinin güven oyu verdiği Başkan emin sakallı bir hizmet dönemi için daha göreve seçildi. Sakallı Başkanlığındaki Çamlıyayla Esnaf Odasında Alaaddin Tıraş, Durmuş Kele, Fatih Çemrek, Osman Akkaya, Emin Acer, Durmuş Güleç yönetim kurulu; Durmuş Yetiş, Özen Yıldız ve Hüseyin Çiğdem Denetim kurulu olarak görev aldı

[Not a valid template]

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …