Ana Sayfa / Haberler / Ekmekte rayiç fiyat değerlendirme toplantısı yapıldı

Ekmekte rayiç fiyat değerlendirme toplantısı yapıldı

Mersin’de ekmekte rayiç fiyat değerlendirme toplantısı Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer Başkanlığında gerçekleştirildi.
 
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlık makamında gerçekleştirilen rayiç fiyat değerlendirme toplantısına Mersin ve Tarsus Fırıncılar Odası temsilcileri ile ilçelerde fırıncı esnafının kayıtlı olduğu Esnaf Odası başkanları katılım gösterdi.
 
Fırıncılar Odası ve fırıncı esnafının kayıtlı olduğu İlçe Esnaf Odası başkanlarınca yapılan değerlendirme toplantısında, fırıncı esnafının hammadde ve işletme maliyetlerindeki artışın yüzde 50’yi geçtiği belirtilerek, ekmek fiyatında yeni düzenlemenin zorunluluk olduğuna vurgu yapıldı.
 
Toplantıda; fırıncı esnafının sorun, beklenti ve talepleri değerlendirilirken, artan girdi maliyetleriyle birlikte fırıncı esnafının mağduriyetinin giderilmesi adına ekmek fiyatlarıyla ilgili gerekli girişim ve görüşmelerin yetkili mercilerce paylaşılması yönünde oy birliğiyle tavsiye kararı alındı.

Benzer Haber

İstiklal Caddesi cazibe merkezine dönüştürülecek

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in merkez ilçe Akdeniz’in kalbi …