Ana Sayfa / Haberler / Esnaf liderlerinden Vali, Emniyet Müdürü ve POMEM Müdürüne ziyaret

Esnaf liderlerinden Vali, Emniyet Müdürü ve POMEM Müdürüne ziyaret

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer ile Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz ile POMEM Müdürü Çetin Çelik’e nezaket ziyaretinde bulundular.

Esnaf liderlerinin ilk ziyaret noktasını oluşturan Mersin Valiliğinde, TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın’ın kendisinin çok değerli ve kadim bir dostu olduğunu ifade eden Vali Güzeloğlu, Apaydın’ı bir kez daha Mersin’de güzel bir amaç doğrultusunda ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Apaydın ile Samsun’da dört buçuk yıla yakın görev süresi içerisinde çok özel ve güzel bir kardeşlik hukuku yakaladıklarını anlatan Vali güzeloğlu, “Esnafımızın özellikle de şoför esnafımızın sorunlarının çözümü noktasında çok güzel bir işbirliği gerçekleştirdik. Daha sonra kendileri ben Samsun’dayken görev yaparken Türkiye’nin en önemli ve en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Şoförler ve Otomobilciler Federasyonumuzun genel başkanlığına seçildi. Daha sonra bir kez daha bu güveni tazeledi. Son derece başarılı özellikle de Türkiye’de meslek kesiminin sorunları ile ilgili olduğu kadar trafik ve trafik güvenliği konusunda da çok özel ve örnek çalışmalar ile projelere imza attı ve katkı koydu” diye konuştu.

TŞOF Başkanı Fevzi apaydın’ın 2013 yılı için trafik güvenliği ve trafik ile ilgili öncelikler kapsamında başlatılan bir çalışma dolayısıyla Mersin’e geldiğini  ifade eden Vali Güzeloğlu, “Kendileri, Mersin’den tüm Türkiye’ye mesajlarını iletmek üzere buradalar. Bilindiği gibi trafik ülkemizde başta can olmak üzere maddi ve manevi büyük kayıplara yol açan, artık hepimizin içini acıtan ve yakan bir kavram haline geldi. Trafikte yaşadığımız ve artık kabullenemediğimiz can kayıplarımızın hiç olmaması ve belki de en aza taşınması, maddi varlıklarımızın da kaybedilmemesi için sorumlu ve bilinçli bir eğitim süreci gerekiyor. Bu konuda herkese büyük sorumluluklar düşüyor. Bugünde İçişleri Bakanlığımızın başlattığı ‘2013 yılı Trafikte Güvenlik ve Trafikte Can ve Mal Emniyetinin Tesis ve Teminine Yönelik Çalışmalar’ kapsamında değerli başkanımız ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğümüzce organize edilen ve ağırlıklı olarak şoför esnafımıza ve trafikte yaşayan ister sürücü ister yolcu olsun herkese dönük bir program başlatıyoruz” şeklinde konuştu.

Özellikle hız sınırlarına uyulmasının ve emniyet kemerlerinin muhakkak takılmasının 2013 yılı için Türkiye’de trafiğin temel kurallarından ve gereklerinden olduğuna işaret eden Vali Güzeloğlu “Buna biz Mersin Valiliği olarak üçüncü başlığı da ekledik. O da, şoförlerimizin ve sürücülerimizin kesinlikle yolda trafikte araç kullanırken cep telefonu kullanmaması ve cep telefonuyla konuşmamasıdır. Topluma vereceğimiz bu üç temalı mesajı bugün öğleden sonra buluşmamızda kamuoyuyla paylaşacağız. Ben bu program kapsamında bu mesajları kendi ağzıyla hem Mersin hem de Türkiye kamuoyuna duyurması için değerli başkanımızı davet ettim. Sağ olsun kırmadılar ve bugün bizimle birlikteler. Kendisine tekrar hoş geldin diyor ve özellikle bütün bu çalışmalarda Türkiye çapında ortaya koyduğu başarılar için kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın da konuşmasında Sayın Valimiz ile Samsun’da beraber yaptıkları çalışmalara dikkat çekerek, “En dar günlerimizde hep esnafımızın yanında olduk. Sayın Valimiz, sadece şoför esnafının değil tüm esnaf ve sanatkarın sorunlarıyla haşır neşir olan bir valimizdi. Tabi bugün atılan temeller üzerinde Samsun hala devam ediyor. Belki biraz daha açılım yaptık ama Sayın Valimizin Samsun’daki başarılı çalışmalarının üzerine inşa edilen söz konusu trafik eğitimi ve trafik düzeni halen devam ediyor. Tabi Mersin’de de trafik ile güzel bir çalışma başlattılar. Beni davet ettikleri zaman adeta uçarak geldim. Çünkü Sayın Valim başta olmak üzere burada bulunan birlik başkanımız ve şoförler odası başkanım gibi değerli arkadaşlarım ve dostlarım var” şeklinde konuştu.

Mersin’i mesleki dayanışma açısından Samsun ile kardeş şehir yaptıklarını söyleyen Apaydın, “Her an her yerde olabileceğim gibi Mersin’de bundan sonra daha çok bulunacağım. Valimizle biz gurur duyuyoruz. O sadece Mersin’in değil Türkiye’nin de valisi. Esnaf babası bir valimiz. Allah yolunu açık eylesin. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu TŞOF Başkanı  Apaydın’a üzerinde Mersin Valiliğinin logosu bulunan bir plaket vererek, kendisini Haziran ayında ilimizde gerçekleşecek olan 2013 Akdeniz Oyunları’na  davet etti.

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer, Mersin Şoförler  ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı ile Tarsus Şöförler Odası Başkanı Duran Şen’den oluşan esnaf liderleri daha sonra  Mersin Polis Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Çetin Çelik’i ziyaret ederek, merkez hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. POMEM Müdürü Çetin Çelik, 500 öğrencisiyle eğitim ve öğretime devam eden okul bünyesinde 6 Şube Müdürlüğü ve 6 adet Büro Amirliği bulunduğunu ifade etti. Çelik,
270 dönümlük arazi üzerinde, toplam 8 ayrı binadan oluşan okul müdürlüğünde  116 personel görev yaptığını,  hizmete açılan iki atış poligonunda ise  okul personeli ve öğrencileri, Mersin Emniyet Müdürlüğü personeli ve özel güvenlik şirketlerinin atış eğitimleri için kullanıldığını kaydetti. Esnaf liderleri daha sonra ise il Emniyet Müdürü Arif Öksüz’e nezaket ziyaretinde bulundular. Polisin huzur ve güvenin teminatı olduğuna vurgu yapan esnaf liderleri, asayişin yanı sıra trafik konularında polis teşkilatıyla omuz omuza çalıştıklarını ifade ettiler. Emniyet müdürü Arif Öksüz’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, halkın can ve mal güvenliğini korunmasının yanı sıra yasaların uygulanmasında da önemli görev üstlendiklerini ifade etti ve bu çalışmaları sırasında esnaftan büyük destek gördüklerini dile getirdi.

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın ve Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer daha sonra ise il genelinde kurulu şoför odaları başkanları ile Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda bir araya gelerek, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce AKİB konferans salonunda gerçekleştirilen Trafik Güvenliği konulu bilgilendirme toplantısına katıldılar.

Benzer Haber

İstiklal Caddesi cazibe merkezine dönüştürülecek

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in merkez ilçe Akdeniz’in kalbi …