Ana Sayfa / Haberler / İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat’tan başkan Dinçer’e ziyaret

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat’tan başkan Dinçer’e ziyaret

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret ederek, Codvid 19 salgınından en çok etkilenen kesim olan esnaf ve sanatkarların sorun, talep ve beklentileri hakkında fikir alış verişinde bulundu.
 
Parti olarak Anadolu’ya dağılarak esnaf sanatkarları dinlediklerini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Sunat, Covid 19 salgınından en çok etkilenen kesim olan esnaf ve sanatkarların genel idareden gerekli destekleri görememesinden ötürü çok zor günler geçirdiğini belirterek, bu bağlamda esnaf sanatkarların sorun, talep ve beklentilerini yerinde tespit etmek amacıyla Mersin’de esnaf sanatkarların çatı kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret ettiklerini ifade etti.
 
Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Mersin’de salgından kaynaklı 10 bine yakın işletmenin hala kapalı olduğuna vurgu yapan Dinçer, “Kantinlerimiz hala kapalı, servislerimiz kapı önlerinde yatıyor. İnternet kahvelerimiz, kraathanelerimiz, play station salonlarımız, eğlence mekanları kapalı. Lokantalar ve restaaurantlarımızın bir kısmı paket servisle ayakta durmaya çalışırken, diğerleri kapalı. Kapalı olan lokanta, restaurant gibi işletmelerimizde HES kodu alınarak hizmet verilmesini istiyoruz” dedi. Dinçer, “Ayrıca salgından zarar gören esnafımızın 2020 yılı SGK primlerinin alınmamasını, kapalı olan esnafımıza iki yıl ödemesiz faizsiz kredi desteği sağlanmasını ve esnafımızın yanında çalışanlara asgari ücret düzeyinde yardım yapılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.
Ziyarette Genel Başkan Yardımcısı Sunat’a İl Başkanı Mehmet Dutar, İl Yöneticileri Teoman Korkmaz ve Hikmet Yeşil, Mersin Kadın Politikalar Başkanı Sena Şayan, Mezitli Gençlik Kolları Başkanı Dilek Çağır ile bir grup partili eşlik etti.

Benzer Haber

Hibe desteğine NACE kodu engeli

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemince Covid …