Ana Sayfa / Haberler / Kent protokolü ile bayramlaşan Başkan Sarı; “Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yılı kutlu olsun”

Kent protokolü ile bayramlaşan Başkan Sarı; “Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yılı kutlu olsun”

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı kutlamaları kapsamında Mersin Valiliğince  Mersin Kültür Merkezi Şeref Salonunda düzenlenen Tebrikat Töreninde tebrikleri kabul eden Mersin Valisi   Ali Hamza Pehlivan ve diğer kent protokolü ile bayramlaştı.

Tebrikat Kabul Törenine Mersin Milletvekilleri Ali Kıratlı, Levent Uysal, Gülcan Kış, Talat Dinçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Garnizon Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğgeneral Oğuz Bavbek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Mersin TSO Başkanı Hakan Sefa Çakır, Borsa Başkanı Abdullah Özdemir ve diğer kent protokolü ile STK’lar ve siyasi parti temsilcileri katılım gösterdi. Kutlamalar daha sonra Cumhuriyet Alanında devam etti.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılını kutlayan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı, “Yüce Türk Milleti’nin yedi düvele karşı verdiği milli mücadele sonrası kendi geleceğini belirlediği ve egemenliğin Millet iradesine bırakıldığı Cumhuriyet Bayramımızın 100. Yılı kutlu olsun. Başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi

.

Benzer Haber

ÇETKODER’den Başkan Sarı’ya takdir belgesi

Mersin Genel Merkezli Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneğince, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği …