Ana Sayfa / Haberler / Mersin Basın İlan Şube Müdürü Oranlı’dan Başkan Dinçer’e ziyaret

Mersin Basın İlan Şube Müdürü Oranlı’dan Başkan Dinçer’e ziyaret

Basın İlan Kurumu Mersin Şube Müdürü Çetin Oranlı, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret etti.
 
Ziyarette, Covid 19 salgının esnaf sanatkarlar ile ülke ve kent ekonomi üzerindeki olumsuz etkisi hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.
 
Dinçer, Basın İlan Kurumu Mersin Şube Müdürü Çetin Oranlı’ya nazik ziyaretleri için teşekkürlerini ileterek; “ Salgından esnaf sanatkarımızla birlikte basın sektörü de olumsuz yönde etkilendi. Kurumların zorunlu olarak ilan/reklam kısıtlamalarına yönelmesiyle basınımızda gelir kaybına uğradı. Temennimiz biran önce bu salgının sona ermesi ve insanların ihtiyaçlarını karşılamak için tekrar alış verişe yönelerek, ekonominin canlanmasına ve piyasaların hareket kazandırılmasına katkı sunması. Şu süreçte piyasanın ve ekonominin canlanmasına katkı sunulması adına restaurantların, lokantaların ve , kafeteryaların HES kodu uygulamasıyla açılması elzem ihtiyaç haline dönüştü” dedi.
 
Çetin Oranlı ise ziyarette kamu kurumu olarak resmi ilanlar ile kamu kurum kuruluşlarına ait reklamların, gazete ve dergilerde yayınlanmasına aracılık ettiklerini belirterek, gazete ve dergileri, dönemsel veya şikâyete bağlı olarak mevzuat ve Basın Ahlak Esasları kapsamında denetlediklerini ifade etti.
Çetin Oranlı, daha sonra ise Başkan Dinçer’e kendisi tarafından kaleme alınan ve içerisinde bir bakkalın hayatından kesitlerinde yer aldığı “Ruha Dokunan İnsan Öyküleri ” adlı 5. kitabını imzalayarak hediye etti.

Benzer Haber

Hibe desteğine NACE kodu engeli

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemince Covid …