Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Camcılar Odası’nda Başkan Mehmet Torun güven tazeledi

Mersin Camcılar Odası’nda Başkan Mehmet Torun güven tazeledi

Mersin Camcılar Esnaf Odası’nın iki adayın başkanlık için yarıştığı genel kurul toplantısında zafere ulaşan isim mevcut Başkan Mehmet Torun ve ekibi oldu. 146 oyun kullanıldığı genel kurulda 103 oyu hanesine yazdıran Mehmet Torun ve ekibi bir hizmet dönemi için daha güven oyu aldı.

Birlik Konferans Salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Federasyon Başkanı Ali Karaca, Birlik yönetim kurulu üyeleri Nesil Aydın, Alper Deniz, Ömer Şahbudak ve Mustafa Köç, Birlik Disiplin Kurulu üyeleri Doğan Gündüz, Fatih Özcan,Mersin Bakkallar Odası Başkanı Eşref Tombak, Mersin Kasaplar Odası Başkanı Erdal Pekmez, Kırtasiyeciler Odası Başkanı Reşat Kıvılcım, Kahveciler Odası Başkanı Nihat Dagdelen,Mersin Marangozlar Odası Başkanı Bekir Yücesoy, Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur, Tarsus İnşaat Malzemesi Satıcıları Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan kuruluna ise Birlik yöneticileri Nesil Aydın, Alper Deniz, Ömer Şahbudak ve Mustafa Köç ile Necmettin Gökay’ın oy birliğiyle getirildiği genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından genel kurula okunan gündem maddelerinin oybirliğiyle kabul edilmesi sonrası, odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporu ile gelecek dönem tahmini bütçesi yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte oybirliğiyle kabul edildi. Gündem maddelerinin sona ermesi sonrası gündem dışı konuşan Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, içerisinde cam imalatçılarının da bulunduğu 6 ihtisas sektörüne hitap edecek sanayi sitesini Mersin’e kazandırma çalışmalarını paylaştı. Dinçer, “ 5 bin dönüm alana 6 bin işyeri kapasiteli ve içerisinde aralarında camcılar, matbaacılar, oto tamirci-kaportacı, oto sanatkarları gibi meslek dalarının da bulunduğu ihtisas sanayi sitesi kazandırma çalışmamızı maalesef hayata geçiremedik. Mersin kent planında sanayi sitesi olarak işaretlenmesini istediğimiz alan Büyükşehir Belediye meclisinin oturumunda konut olarak işaretlendi ve bizlerin sanayi sitesi umuduna gölge düşürüldü” dedi.
Daha sonra seçimlere geçildi. Mevcut başkan Mehmet Torun ile Atıf Kunt’un listelerinin yarıştığı genel kurulda son sözü söyleyen üyeler Mehmet Torun ve ekibinde karar kıldı. 146 oyun kullanıldığı genel kurulda 103 oyla Mehmet Torun yeniden başkanlığa getirilirken, Aykut Alp Çıtak, Muzaffer Yıldız, Ergül İrez, Bülent Ceylan, Battal Gazi Selvi ve Ömer Aluç yönetim kuruluna, Mehmet Düzgün, Süleyman Atila ve Kubilay Kaya Denetim kuruluna getirilen isimler oldu.

[Not a valid template]

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …