Ana Sayfa / 2022 Genel Kurullar / Mersin Kuyumcular Odası’nda “Başkan Karteper” güven tazeledi

Mersin Kuyumcular Odası’nda “Başkan Karteper” güven tazeledi

Mersin Kuyumcular Odası’nın iki listenin başkanlık için yarıştığı genel kurulunda son sözü söyleyen delegeler mevcut başkan Hüseyin Karteper ve ekibinde karar kıldı. Üyelerinin güven oyu verdiği Başkan Karteper ve yönetimi, bir hizmet dönemi için daha vize aldı.

Mersin Kuyumcular Odası’nın 2022 yılı olağan genel kurul toplantısı yapıldı, Hüseyin Karteper ve Ali Güneysoy’un listelerinin yarıştığı seçimlerde zafere ulaşan isim Karteper ve ekibi oldu. Başkan Karteper ve yönetimi üyelerinin güven oyu ile bir hizmet dönemi için daha iş başına getirildi.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği konferans salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin Kahveciler Odası Başkanı Nihat Dagdelen, Mersin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Doğan Gündüz, Tarsus Fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cumali Taş, Mersin Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Hüseyin Yalın, Mersin Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Tarsus Berberler Odası Başkanı Alper Deniz, Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur, Mersin Hurdacılar Odası Başkanı  Hasan Koçyiğit, Mersin Bakkalar Odası Başkanı Ramazan Turan, Mersin Mobilyacılar Odası Başkanı Bekir Yücesoy, Mersin Çiçekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Özdemir Mersin Umum Servis Araçları Odası Başkanı Zafer Çekmez ile oda üyeleri katılım gösterdi.

Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer getirilirken, Birlik yöneticileri Nihat Dağdelen, Doğan Gündüz, Sabit Yelkovan ve Cumali Taş ise divan heyeti olarak görev aldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporları okunarak genel kurulca kabul edildi. Dini ve mili bayramlarda dükkan açıp kapamaya yönetim kuruluna yetki verilmesinin de oy birliğiyle kabul edildiği genel kurulda, gelecek dönem çalışma raporu ile tahmini bütçede okunarak genel kurulca oy birliğiyle kabul gördü.

Raporların okunmasının ardından seçimlere geçildi. Mevcut başkan Hüseyin Karteper ile Ali Güneysıy’un listelerinin yarıştığı genel kurulda ipi göğüsleyen taraf Karteper ve ekibi oldu. Üyelerinin güven oyunu alan Karteper ve ekibi bir hizmet dönemi için daha göreve getirildi. Hüseyin Karteper başkanlığındaki Mersin Kuyumcular Odasında Süleyman Gök, İsa Varlıklı, Ahmet Yeleser, Fethullah Çetinkaya, Hasan Özberk, Süleyman Doğan yönetim kuruluna seçilirken, İbrahim Kelleoğlu, Abdulgani Çetin ve Seyithan Çelik denetim kuruluna getirilen isimler oldu.

Benzer Haber

Mersin Tüpçüler Odası’nda Başkan Uygur’a güven oyu

Mersin Tüpçüler Esnaf Odası’nın genel kurul toplantısında üyelerinin tam destek verdiği Haydar Uygur ve ekibi …