Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Kuyumcular Odası’nda Başkan Karteper’e güven oyu

Mersin Kuyumcular Odası’nda Başkan Karteper’e güven oyu

Mersin Kuyumcular Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında üyelerinin tam destek verdiği Başkan Hüseyin Karteper ve ekibi bir hizmet dönemi için daha işbaşına getirildi.

Mersin ESOB Konferans Salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik yöneticileri Nesil Aydın, Alper Deniz ve Ömer Şahbudak, Birlik Denetim Kurulu Başkanı Erdoğan Yalçın, Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Tarsus İnşaat Malzemesi Satıcıları Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan kuruluna ise Nesil Aydın, Alper Deniz, Ömer Şahbudak ve Erdoğan Yalçın’ın oy birliğiyle getirildiği genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından okunan gündem maddelerinin genel kurulca kabul edilmesi sonrası, odanın çalışma raporu Oda Başkanı Hüseyin Karteper tarafından okundu. Ardından okunan hesap raporu, denetim ve gelecek dönem tahmini bütçede yönetim ve denetim kurullarının ibrasıyla birlikte oy birliğiyle kabul gördü. Genel kurulda ayrıca gündem maddesinde yer alan Federasyon kurulması çalışmasında ve resmi tatillerde işyerlerinin kapatılması konusunda yönetim kurullarına yetki verilmesinin de oybirliğiyle kabul edildi.
Gündem maddelerinin sona ermesi sonrası gündem dışı söz alan Divan ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer esnaf ve sanatkarları yakından ilgilendiren gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulunda. Öncelikle kuyumcu atölyelerini yakından ilgilendiren basit usul konusuna değinen Başkan Dinçer, “Hükümet nezdinde yaptığımız görüşme sonucu alın teri el emeği ile çalışan basit usule tabi esnafımızın yıllık kazancı 8 bin liranın altında olanların vergi dışı bırakılmasını sağladık. Ama asıl hedefimiz basit usulü tamamen vergi dışı bırakmak” dedi. Konuşmasının devamında esnaf ve sanatkarlara EKK’ler kanalıyla 500 bin lira limitli, 10 yıl vadeli yüzde 5 faiz oranıyla işyeri edinme kredilerinin verildiği bilgisini aktaran Başkan Dinçer, “Esnaf ve sanatkarlarımıza EKK’ler kanalıyla 200 bin liraya kadar 5 yıl vadeli yüzde 5 faiz oranlı kredi veriliyordu. Ancak hepiniz taktir edersiniz ki bir işyeri alımında 200 bin lira yeterli gelmiyordu. Hükümet nezdinde yaptığımız görüşmelerle esnafımıza 500 bin lira limitli 10 yıl vadeli yüzde 5 faiz oranıyla verilen İşyeri edinme kredilerini hayata geçirdik. Yine bundan sonra ki hedefimizde esnafımıza kullandırılan kredilerin faizsiz olması. Bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.
Daha sonra seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde üyelerinden güven oyu alan Hüseyin Karteper ve ekibi bir hizmet dönemi için daha göreve getirildi. Hüseyin Karteper Başkanlığındaki Mersin Kuyumcular Odasında Süleyman Gök, İsa Varlıklı, Ahmet Yeleser, Fethullah Çetinkaya, Hasan Özberk ve Veysi Demirdaş yönetim kuruluna, İbrahim Kelleoğlu, Abdulgani Çetin ve Seyithan Çelik denetim kuruluna getirildi.

[Not a valid template]

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …