Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Tüpçüler Odası’nda Başkan Uygur’a güven oyu

Mersin Tüpçüler Odası’nda Başkan Uygur’a güven oyu

Mersin Tüpçüler Esnaf Odası’nın genel kurul toplantısında üyelerinin tam destek verdiği Haydar Uygur ve ekibi bir hizmet dönemi için daha vize aldı.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği konferans salonunda yapılan genel kurula, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik Başkanvekili Nesil Aydın, Birlik yönetim kurulu üyeleri Ömer Şahbudak, Mustafa Köç ve Mehmet Torun ile oda üyeleri katılım gösterdi.

Oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan kuruluna ise Nesil Aydın, Ömer Şahbudak, Mustafa Köç ve Mehmet Torun’un getirildiği genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporlarının okunarak yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte oy birliğiyle kabul edildi. Gelecek dönem çalışma raporu ile tahmini bütçenin de okunarak oy birliğiyle kabul edildiği genel kurulda gündem dışı söz alan Divan ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer esnaf ve sanatkarları ilgilendiren gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Dinçer, “ Alın teri ve el emeğe ile çalışan esnaf ve sanatkarlarımızı yakından ilgilendiren basit usul konusunda yaptığımız girişimler sonucu yılık geliri 8 bin liranın altında olan esnafımız basit usule tabi tutularak vergi dışı bırakıldı. Buradaki hedefimiz basit usulü tamamen vergi dışı bırakmak. Bunun yanı sıra esnafımıza faizsiz kredi kullandırılması yönünde hükümet nezdindeki görüşmelerimiz devam ediyor. Ayrıca EKK’ler kanalıyla esnaf ve sanatkarlara 10 yıl vadeli, yüzde 5 faiz oranı ile 500 bin lira limitli işyeri edinme kredilerini kullandırmaya başladık” dedi. 
Dinçer genel kurulda tüpçü esnafının korsan tüpçüler konusundaki sıkıntısını da yakından takip ettiğini kaydederek, “ Tüpçü esnafımızın en büyük sıkıntısı korsan tüp dağıtıcısı ve satıcıları. Bunun önüne geçilmesi konusunda odamızla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Daha sonra ise seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde üyelerinin tam destek verdiği Haydar Uygur ve ekibi bir hizmet dönemi için daha işbaşına getirildi. Haydar Uygur başkanlığındaki Mersin Tüpçüler Esnaf Odasında Mesut Bintepe, Eser Atıcı, Ali Sunar, Lutfi Öztatar, Bayram Ali Aydoğdu ve Aydın Abalı yönetim kurulu; Ertan Doğan, Serdar Akın ve Enes Emir denetim kurulu olarak görev aldı.

[Not a valid template]

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …