Ana Sayfa / Haberler / Mersin’de Yanan Ormanlar Küllerinden Doğuyor teması altında Fidan Dikimi yapıldı

Mersin’de Yanan Ormanlar Küllerinden Doğuyor teması altında Fidan Dikimi yapıldı

Mersin’de Dünya Ormancılık Günü ve Haftası kapsamında “Yanan Ormanlar Küllerinden Doğuyor” teması altında Korukent Mahallesinde Mersin Valisi Ali İhsan Su ve kent protokolünün katılımı ile 650 fidanın dikimi yapıldı.
Mersin Korukent Mahallesindeki fidan dikim törenine Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Başkanvekili Bedir Dursun, Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, Mersin Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Müftüsü Şaban Kondi, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin TSO Başkanı Ayhan Kızıltan ile diğer kent protokolü katılım gösterdi.
 
 
Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman’ın açılış konuşması sonrası söz alan Mersin Valisi Ali İhsan Su, Dünya Ormancılık Günü Haftası kapsamında “Yanan Ormanlar Küllerinden Doğuyor” teması ile Orman Bölge Müdürlüğü organizasyonunda fidan dikimi etkinliğini gerçekleştireceklerini ifade etti.
Eşsiz güzellikleri sahip Mersin’in yüzde 54 ormanla kaplı olan ve bu özeliğiyle Türkiye’de üçüncü sırada yer alan bir il olduğuna vurgu yapan Vali Su, “İnsanların ve tüm canlıların yaşamlarını idame ettirebilmesi adına ormanlar vazgeçilmezdir. Orman olmadan hayatı devam ettirmenin imkanı yok. Ülke olarak, il olarak ormanlarımızı korumanın yanında onları geliştirmenin de çalışması içerisindeyiz. Mersin’de geçtiğimiz yıl 1 milyon 700 bin fidanı toprakla buluşturduk. Yine geçen yıl 509 hektar alanı yangında kaybeden ilimizde 17387 hektar alanı ağaçlandırdık” dedi.
 
Yapılan konuşmanın ardından Vali Ali İhsan Su ve kent protokolü tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.

Benzer Haber

Mersin’de Ahilik Haftası kısıtlamalı olarak kutlandı

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince bu yıl 28. Gerçekleştirilen Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri, Covid …