Ana Sayfa / Haberler / SGK İl Müdürü Koç’tan Başkan Sarı’ya ziyaret

SGK İl Müdürü Koç’tan Başkan Sarı’ya ziyaret

SGK Mersin İl Müdürü Ali Koç, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı’yı ziyaret ederek, kurumun 2023 yılı bilgilendirme ve rehberlik proğramı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Birlik Başkanvekili Nihat Dağdelen’in de hazır bulunduğu ziyarette, SGK İl Müdürü Ali Koç kayıt dışı istihdamın sakıncaları, istihdam teşvikleri, işveren yükümlülükleri, yabancı çalışanların sosyal güvenlik hakları ve çalışma izinleri konularında mevzuat kapsamında bilgilendirme yaptı.

SGK İl Müdürü Ali Koç’a ziyaretleri ve güncel bilgilendirmeli konusunda teşekkür eden Başkan Sarı, “ Kayıt dışı istihdam ve yabancı çalışanların sosyal hakları konusu ülkemiz ekonomisi için önemli bir sorun. Bu konulardaki yasal mevzuatların esnafıma anlatılması ve bilgilendirilmesi sorunun önüne geçilmesi açısından önem arz ediyor. Yine özellikle devletimizce istihdama çok büyük oranlarda harcama yapılıyor. İstihdam teşvikleri gibi konular esnafımız tarafından çok iyi bilinmesi gereken bir durum. Bu bağlamda ziyaretinizi çok önemsiyoruz. Nazik ziyaretiniz ve aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum2 dedi.

Benzer Haber

ÇETKODER’den Başkan Sarı’ya takdir belgesi

Mersin Genel Merkezli Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneğince, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği …