Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Talih Kuşu satıcıları “Kaygusuz” dedi

Talih Kuşu satıcıları “Kaygusuz” dedi

Mersin Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası’nın yapılan genel kurul toplantısında üyelerinin tam destek verdiği Veli Kaygusuz ve ekibi bir hizmet dönemi için daha göreve getirildi.
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konferans Salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik yönetim kurulu üyeleri Nesil Aydın, Mustafa Köç, Ömer Şahbudak ve Mehmet Torun, Birlik Denetim Kurulu üyeleri Hüseyin Karteper ve Yılmaz Kay ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Oybirliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan kuruluna ise Nesil Aydın, Mustafa Köç, Ömer Şahbudak ve Mehmet Torun’un getirildiği genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından Divan Başkanı Talt Dinçer tarafından okunan gündem maddeleri genel kurulca oy birliğiyle kabul edildi. Oda Başkanı Veli Kaygusuz tarafından yapılan açılaş konuşması sonrası okunan geçmiş dönem çalışma,hesap ve denetim kurulu raporu ile gelecek dönem tahmini bütçesi, yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte kabul edildi.
Toplantıda gündem dışı konuşan Divan ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Varlık fonuna devredilen Milli Piyangonun özelleştirmesiyle ilgili belirsizliğin sürdüğünü belirtirken, ilimizde daha önce kurulu bulunan ancak sonradan kapatılan Mili Piyango Şube Müdürlüğünün yeniden açılması yönündeki çalışmalarının maalesef olumsuz sonuçlandığını söyledi. Dinçer, kaldırımlarda kurduğu tezgah ile piyango satışı yapan talip kuşu satıcılarının kaldırım işgali yapmadan ve yolda yürüyenleri etkilemeyecek ve farklı ürünü kapsamayacak şekilde satış yapması gerektiğini sözlerine ekledi.
Daha sonra ise seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde üyelerinin güven oyu verdiği Veli Kaygusuz ve ekibi bir hizmet dönemi için daha vize aldı. Veli Kaygusuz Başkanlığındaki Mersin Mili Piyango Bayileri Esnaf Odasında Memet İnce, Aziz Yetim, Hacı Mehmet Karakılınç, Muhammet Telli, Mustafa Kutlu ve Mehmet Doğan yönetim kurulu; Kasım Zengin, Ali Kurd ve Hüseyin Çetin denetim kurulu olarak görev aldı.

[Not a valid template]

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …