Ana Sayfa / 2022 Genel Kurullar / Tarsus Biriketçiler Odası’nda Başkan Turgut’a güven oyu

Tarsus Biriketçiler Odası’nda Başkan Turgut’a güven oyu

Tarsus Biriketçiler, Mermerciler ve Mozaikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yapılan olağan genel kurulunda Erdal Turgut ve ekibi üyelerinin verdiği güven oyu ile bir dönem için daha vize aldı.
 
Tarsus Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi hizmet binasında yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Tarsus Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, Tarsus Bakkallar Ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın, Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Başkanı İsmet Erdoğan, Tarsus Seyyar Sabit Tuhafiyeciler Ve Züccaciyeciler Odası Başkanı Hüseyin Özkır, Tarsus Kunduracılar Odası Başkanı Ersin Deveci Tarsus Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Lokantacılar Odası Başkanı Ali Tavman, Kahveciler Odası Başkanı Halil Şekerci, Mersin Berberler Ve Kuaförler Odası Başkanı Doğan Gündüz, Tarsus Tenekeciler Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, Tarsus Terziler Odası Başkanı Nevzat Topacık Tarsus, 1 Nolu EKK Başkanı Mahmut Şahin, muhtarlar, gazateciler, sivil toplum kuruluş yöneticileri, meclis üyeleri ve oda üyeleri katılım gösterdi.
 
Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer getirilirken, divan heyetine ise Duran Şen, Erdoğan Yalçın ve Cumali Taş getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması sonrası oda başkanı Erdal Turgut tarafından açılış konuşması yapıldı ve çalışma raporu okundu.
 
Genel kurulda gündem dışı söz alan Divan ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer esnaf ve sanatkarları ilgilendiren gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Dinçer, esnaf sanatkarların pandeminin izlerini hala taşıdığını, borçlarını, vergilerini ve sgk’sını ödemekte zorlandığını, bu durumun hafifletilmesi amacıyla sıfır faizli, uzun dönemlere yapılan ödeme planıyla bütün esnaf sanatkarlara finansal destek verilmesi gerektiğini ifade etti.
 
Birlik genel sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından Denetim kurulu raporu ve gelecek dönem çalışma proğramı ve tahmini bütçenin okunup oybirliğiyle kabul edildiği genel kurulda daha sonra seçimlere geçildi.
Tek liste halinde gidilen seçimlerde Erdal Turgut ve ekibi üyelerinden aldığı güven oyu ile bir hizmet dönemi için daha iş başına getirildi. Erdal Turgut Başkanlığındaki Tarsus Biriketçiler, Mermerciler ve Mozaikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Ramazan Cuci, Halil Yıldırım, Sevilcan Bal, Özkan Gülbahar, Namık Kemal Çoban, Osman Karakulak yönetim kurulu, Hilmi Özer, Ramazan Yıldırım ve Ali Keser denetim kurulu olarak görev aldı.

Benzer Haber

Mersin Tüpçüler Odası’nda Başkan Uygur’a güven oyu

Mersin Tüpçüler Esnaf Odası’nın genel kurul toplantısında üyelerinin tam destek verdiği Haydar Uygur ve ekibi …