Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Tarsus Kunduracılar Odası’nda “Ersin Deveci” dönemi

Tarsus Kunduracılar Odası’nda “Ersin Deveci” dönemi

Tarsus Kunduracılar Odası’nın mevcut başkan bahri Şentürk’ün aday olmadığı olağan genel kurul toplantısında tek liste halinde gidilen seçimlerde üyelerin tam destek verdiği Ersin Deveci ve ekibi iş başına getirildi.

Tarsus EKK Konferans salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Türkiye Ayakkabıcılar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Mersin Kunduracılar Odası Başkanı Fatih Özcan, Birlik yönetim kurulu üyeleri Nesil Aydın, Ömer Şahbudak, Birlik Denetim Kurulu Başkanı Erdoğan Yalçın, Birlik Disiplin Kurulu Başkanı Duran Şen,Tarsus İnşaat Malzemesi Satıcıları Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Briketçiler Odası Başkanı Erdal Turgut, Lokantacılar Odası Başkanı Ali Tavman, Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Nurettin taş, Fırıncılar Odası Başkanı Yusuf Ziya Ateş Kahveciler Odası Başkanı Hali Şekerci, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Kaplan Kiltaş, Terziler Odası Başkanı Nevzat Topacık, Tarsus 1 Nolu EKK Başkanı Mahmut Şahin ile oda üyeleri katılım gösterdi.

Oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan kuruluna ise Alper Deniz, Ömer Şahbudak, Erdoğan Yalçın ve Duran Şen’in getirildiği genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporu ile gelecek dönem çalışma raporu ve tahmini bütçesi okundu. Okunan raporlar yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte oybirliğiyle kabul edildi. Burada gündem dışı konuşan Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim kurulu Başkanı Talat Dinçer, seri üretimlerin çıkmasıyla ayakkabı imalatı ile tamirci sektörünün zor günler geçirdiğini söyledi. Dinçer özellikle alın teri ve el emeğiyle çalışan basit usule tabi kazancın vergi dışı kalmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Hükümet nezdinde yaptığımız görüşmeler sonucu yıllık kazancı 9 bin liranın altında olan esnafımız basit usul üzerinden vergilendiriliyor. Tabi bunda asıl hedefimiz basit usulu tamamen vergi dışı bırakmak. Bunun yanı sıra işyeri almak isteyen esnaf sanatkarlarımıza yönelik 500 bin lira limitli 10 yıl vadeli yüzde 5 faiz oranıyla işyeri edinme kredilerini kullandırılmaya başlandı. Burada da hedefimiz esnafımızın kullandığı tüm kredilerin faizsiz olması. Bunu önümüzdeki süreçte gerçekleştireceğimize inanıyoruz” dedi.
Dinçer konuşmasının devamında bugün yapılan genel kurulda özel anlar yaşandığını kaydederek, “Uzun yıllar birlikte çalıştığımız ve bu süre içerisinde birbirimizi hiç incitmediğimiz Bahri Şentürk başkanımız görevi bırakıyor. Kendisine bugüne kadar esnafımıza verdiği hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum” dedi. Dinçer daha sonra günün anısına aday olmayan Bahri Şentürk’e plaket verdi. Yine Oda yönetim kurulunca hazırlanan plakette Baykan adayı Ersin Deveci tarafından Bahri Şentürk’e taktim edildi.
Plaket töreni sonrası seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde üyelerin tam destek verdiği Ersin Deveci ve ekibi bir hizmet dönemi için işbaşına getirildi. Ersin Deveci Başkanlığındaki Tarsus Kunduracılar Odasında Cumali Yalçın, Gürbüz Günaştı, Bahadır Sarı,Ersen Tanrıverdi, Hüsnü Kaya ve Engin Can yönetim kurulu; Kenan Yalçın, Mustafa Bakır ve Seyfettin Dönder denetim kuruluna getirildi

[Not a valid template]

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …