Ana Sayfa / 2022 Genel Kurullar / Tarsus Marangozlar Odası’nda Başkan Kocabaş’a güven oyu

Tarsus Marangozlar Odası’nda Başkan Kocabaş’a güven oyu

Tarsus Mobilyacılar ve Marangozlar Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında Doğan Kocabaş ve ekibi üyelerinin verdiği  güven  oyu ile bir dönem için daha vize aldı.

Tarsus Esnaf Kefalet Kooperatifi Salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Tarsus Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, Tarsus Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Alper Deniz, Tarsus Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası Kaplan Kiltaş, Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Biriketçiler Odası Başkanı Erdal Turgut, Tarsus Kahveciler Odası Başkanı Halil Şekerci, Tarsus 1 Nolu EKK Başkanı Mahmut Şahin, Tarsus 2 Nolu EKK Başkanı Bektaş Aslan ile oda üyeleri katılım gösterdi.

Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, getirilirken,  Duran Şen, Cumali Taş divan heyeti olarak yer aldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, oda başkanı Doğan Kocabaş tarafından açılış konuşması yapıldı. Odanın geçmiş dönem çalışma ve hesap raporları ile denetim kurulu raporlarının okunup oy birliğiyle kabul edildiği genel kurulda, daha sonra ise gelecek dönem çalışma ve hesap raporları ile tahmini bütçe okunarak oylamaya sunuldu ve raporlar oy birliğiyle kabul gördü.

Gündem maddelerinin sona ermesi sonrası esnaf sanatkarlara yönelik son gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulunan Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, “ Salgından kaynaklı sıkıntılar devam ederken, döviz kurundaki dalgalanla ile birlikte piyasalarda adı konulmamış ekonomik krizin kendini iyice hissettirdiğini ifade eden Dinçer, “ döviz kurundaki dalgalanma ile birlikte döviz kuruna bağlı üretim ve ticaret yapan esnafın maliyeti çok yükseldi. Enerji maliyetleri aldı başını gitti. Yine mobilyacı esnafımız artan MDF ve ürün  maliyetleri altında ezildi,. Esnafımız önünü göremiyor. Mobilya sektöründe bulunan esnaf emeğiyle ürettiği ürünün malzemelerini tekrar yerine koyamıyor. Esnafın önünü görebilmesi için acil tedbirler alınmalı, ayrıca yeni açıklanan asgari ücretin ve Bağ-Kur primlerinin esnafın üzerinde büyük yük getirdiğini dile getiren Dinçer “ esnaf sanatkarların sırtındaki yükün azaltılması için Bağ-Kur prim ücretindeki artışın bir kısmını işsizlik fonu üzerinden  karşılanmasını istedi.”

Tek liste halinde gidilen seçimlerde Doğan Kocabaş ve ekibi üyelerinden aldığı güven oyu ile  bir hizmet dönemi için daha iş başına getirildi. Doğan Kocabaş Başkanılğındaki Tarsus Marangozlar Odası’nda İbrahim Hali Şanlı, Faruk Aksay, Selahattin Boynukara, Rasim Serin, Hasan Kaplan ve Ali Ataç yönetim kurulu, İsmail Yalnız, Mehmet Yalçın ve İbrahim Çelik denetim kurulu olarak görev aldı.

Benzer Haber

Mersin Tüpçüler Odası’nda Başkan Uygur’a güven oyu

Mersin Tüpçüler Esnaf Odası’nın genel kurul toplantısında üyelerinin tam destek verdiği Haydar Uygur ve ekibi …