Ana Sayfa / Haberler / Türkiye’de ilk defa uygulamaya konan MESDEM projesi üst kurulu toplandı

Türkiye’de ilk defa uygulamaya konan MESDEM projesi üst kurulu toplandı

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer arasında imzalanan ve Türkiye’de ilk defa uygulamaya konulan katılımcı kent yönetimi modeli olan MESDEM Projesi (Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) üst kuruluş toplantısı hayata geçirildi.
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Başkanlığında, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer Başkanvekilliğindeki kurul toplantısı, merkez İlçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Mersin Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Ayhan Kabaali , Mersin Kasaplar Odası Başkanı Erdal Pekmez, Mersin Camcılar Odası Başkanı Mehmet Torun, Mersin Minibüscüler Odası Başkanı Aziz Biricik, Mersin Kunduracılar Odası Başkanı Fatih Özcan, Mersin Lokantacılar Odası Başkanı Ümit Özkan, Mersin Tesisatçılar Odası Başkanı Hasan Çokgün, Mersin Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Bekir Yücesoy’dan oluşan ilgili sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Türkiye’de ilk defa uygulamaya konan ve katılımcı kent yönetimi denemesi olan MESDAM üst kurul toplantısında, kentin sorunlarının kısa, orta ve uzun vadede planlanarak, kentin büyümesi, gelişimi ve ekonomisine yönelik önemli kararlar masaya yatırıldı. Bu kapsamda öncelikli olarak, ilimize modern sanayi sitesi kurulması, kaldırım işgali ve tabela kirliliğinin sonlandırılması, parkomat düzenlemesinin görüşülmesi ve pandemi döneminde esnaf sanatkarlar yapılacak yardım ve destekler ele alındı.
 
Toplantı, ilk etapta belirlenen bu maddeler başta olmak üzere bir sonraki gündem maddelerine ilişkin konu maddelerinin belirlenmesi talebiyle sona erdi.

Benzer Haber

Hibe desteğine NACE kodu engeli

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemince Covid …