Ana Sayfa / Haberler / Vali Su “ Dinamik Denetim Sürecini başlatıyoruz”

Vali Su “ Dinamik Denetim Sürecini başlatıyoruz”

Mersin Valisi Ali İhsan Su, İçişleri Bakanlığınca Covid 19 tedbirleri kapsamında başlatılan “Dinamik Denetim Süreci”yle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, yerel yönetimler ve meslek odaları temsilcileri ile birlikte bilgilendirme toplantısı yaptı.
 
Valilik hizmet binasında yapılan bilgilendirme toplantısında Sağlık Bakanlığınca belirlenen kriterlere göre, iller 4 ayrı risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılarak salgınla mücadeledeki tedbir seviyelerinin risk gruplarına göre belirlendiği ifade eden Vali Ali İhsan Su kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için; temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının önemi kadar denetim faaliyetlerinin etkinliği ve sürekliliğinin büyük bir etken olarak görüldüğünü söyledi.
 
Vali Su, bu amaç doğrultusunda kentteki tüm meslek kuruluşlarının, yerel yönetimlerin denetim için sahada olmasının çok önemli olduğunun altını çizerek, “Amacımız şu an turuncu olan rengimizi önce sarıya, sonra maviye dönüştürmek. Bunun için hepimiz denetimlere ağırlık verecek. Şu an Mersin olarak bıçak sırtındayız. İhmale göz yummayarak bir an önce önce sarıya ysonra maviye dönme çalışmasında olacağız. Eğer kurallara uyulmazsa, rehavete kapılırsak, bütün kazanımlarımızı tekrar kaybederiz ve yeniden kısıtlamalarla karşılaşırız. Bunun için esnaf sanatkarlarımız belirlenen kurallara harfiyen uymasını istiyoruz ve bu doğrultuda, meslek odalarının denetim ekipleriyle sahada olmasını istiyoruz” dedi.
Mersin Valiliğinde Vali Ali İhsan Su Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Vali Yardımcıları, merkez ilçe kaymakamları, merkez ilçe belediye başkanları, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, oda başkanları Nihat Dagdelen, Mustafa Köç, Ümit Özkan, Aziz Biricik, Eşref Tombak, Adem Yaşat, Doğan Gündüz ile diğer STK temsilcileri katılım gösterdi.

Benzer Haber

Mersin’de Ahilik Haftası kısıtlamalı olarak kutlandı

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince bu yıl 28. Gerçekleştirilen Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri, Covid …